Viskas apie MIŠKŲ REFORMĄ. Informacinis koncentratas

“Valstybiniai miškai priklauso visiems Lietuvos piliečiams, o ne saujelei pramonininkų!”

Mes, miško mylėtojai, sunerimę dėl Lietuvos miškų ateitiesatlikome MIŠKŲ REFORMOS TYRIMĄ (VIDEO žemiau), kuris tikimės ir Jums padės susigaudyti kas čia iš tiesų vyksta, nes žiniasklaidoje info šia labai svarbia tema labai trūksta ir vietoj diskusijų ir analizės visuomenė įtraukiama į manipuliacines juodųjų viešųjų ryšių-įvaizdžių kampanijas, neturinčias nieko bendro su realybe.

JEIGU keliais sakiniais:

„…ką visokie tapinai vadina URĖDIJŲ REFORMA, tėra TĖRA PRELIUDIJA visiškam valstybinių miškų PRIVATIZAVIMUI“ (…) „Centralizavus valstybinių miškų priežiūrą tikriausiai atsitiks taip, kad miškuose girdėsis tik pjūklai. Kol ir jie liks be darbo. Apie tai visi kažkodėl tyli.“
„Tas kas prastūmė šitą reformą iki Seimo, mano galva, turėtų susidomėti Valstybės saugumo departamentas (VSD)“, – teigia signatarė Birutė Valionytė.“
Skandinavijos kapitalas yra nusitaikęs į strateginius Lietuvos išteklius, taikinys – valstybiniai miškai. Lietuvos medienos oligarchai TIK tarpinė grandis tranzitui ivykdyti. UAB “LIETUVA” vyksta įtakos zonų (“rinkos”) perbraižymas (vadinamas “reforma”).
Kiekvieną kadenciją, pasinaudodami naujokų neišmanymu, jie (stambieji pramonininkai) lobina seimūnams vieną ir tą pačią reformą, kuri NAUDINGA TIK STAMBIAM KAPITALUI. Mažasis sektorius (10-15 tūkst. žmonių eliminuojami iš rinkos arba lieka korporacijas aptarnaujančiu personalu).

Aišku, stambus kapitalas – dirbs su stambiais rangovais, o mažiesiems neliks vietos – bedarbystė, pašalpos, emigracija. Sekantis žingsnis – miškų PRIVATIZACIJA (pvz. ilgalaikės nuomos pavidalu).

IKEA masiškai supirkinėja medžius per dukterines įmones Baltijos šalyse, Rumunijoje – didžiausia miško savininkė (susigrobė per korupcines schemas).

IKEA poreikiams patenkinti reikia iškirsti 1 procentą pasaulio miškų kiekvienais metais.

Reforma išskirtinai naudinga tik stambiems medienos oligarchams.

Jai nepritaria visa miškininkų, signatarų ir akademikų bendruomenė.

90 %. medienos magnatų dirba su IKEA“ (R. Braziulis, LT žaliasis)“

KLAUSIMAS: Ar mes liksim šeimininkais Lietuvos žemėje?
—————————————————————————-
„Miškai, urėdijos – nėra fabrikai, gamyklos. Pagrindinė funkcija – nėra prekyba mediena. Miškininkystė nėra biznis. Nėra produktas. Urėdija negali bankrutuoti, nes ne biznis jai esmė. Ji turto saugotoja, nes miškas tai nėra tik mediena, tai yra ORAS, APLINKA, KLIMATO KAITA, VISA BIOĮVAIROVĖ, pradedant žvėrimis, PAUKŠČIAIS, AUGALIJA, ŽMOGAUS GYVENIMO SĄLYGOS.

Urėdijos iš principo negali tapti AKCINE Bendrove, kurios pagrindinis dalykas – pelnas.“

Kviečiame pabusti ir apginti mišką! Tam reikalinga aktyvi ir apsišvietusi visuomenė – kalbėti apie tai ir visaip kaip viešinti, nes tamsūs darbai nemėgsta dirbti stebimi, jie mėgsta tamsą ir tylą (abejingumą).
Miškas nėra tik verslas, pelnas… miškas – mūsų namai!
—————————————————————————-
ŽIŪRĖKITE PILIETINĮ REPORTAŽĄ
IŠ SEIMO YOUTUBE:
—————————————————————————-
korupcija? Pilietinis tyrimas Seime (liepos 5 diena – santrauka)
—————————————————————————-
kova su korupcija? Pilietinis tyrimas Seime (liepos 7 diena – santrauka)
—————————————————————————-
3 SERIJA – MIŠKO REFORMA: diena kai pardavė miškus. Reportažas iš Seimo. (Liepos 11d – rytas – santrauka)

—————————————————————————-
4 SERIJA – MMIŠKŲ REFORMA: įstatymo priėmimas. Paskutiniai pasisakymai. (Liepos 11 – vakaras – santrauka)
—————————————————————————-
Junkis ir sek paskutines naujienas dėl miškų
—————————————————————————-
Pagrindinis YOUTUBE kanalas: PILIETINĖ ŽINIASKLAIDA
Čia rasite visą aktualią informaciją ir archyvą
—————————————————————————-
PABUSK IR GINK LIETUVOS MIŠKĄ !
—————————————————————————-
INFO ŠALTINIAI:

Visuomenės veiksmai: Pagrindinis ginklas – viešumas ir viešinimas įvairiais įmanomais būdais. Seimas liepos 11 uždegė žalią šviesą reformai, tačiau dar turime prezidentės veto ir svarstymo pratęsimą Seime rudenį:

1) AKTYVIAI PLATINTI INFORMACIJĄ APIE ŠIĄ REFORMĄ SOCIALINIUOSE TINKLUOSE, ŽINIASKLAIDOS PRIEMONĖSE, KOMENTUOTI po aktualiais straipsniais ir visais įmanomais kanalais;
2) Kreiptis, rašyti, kalbėti su Seimo, Vyriausybės nariais, jų padėjėjais, žurnalistais, žaliasiais ir kitais įtakos asmenimis;
3) dalyvauti posėdžiuose ir svarstymuose;
4) kalbėti su savo Seimo nariais, vietine žiniasklaida, draugais ir pažįstamais;
5) sekti naujienas (FB grupė „Apginkime miškus“)

INFORMACINIS KONCENTRATAS ŽINIASKLAIDOJE:

Kas slypi už miškų reformos šydo?

„Mums puikiai yra žinomi suinteresuotų grupuočių bandymai ir norai užvaldyti Lietuvos miškus. Tai tęsiasi nuo 1993 metų, Švedijos mokslininkų užsakymu buvo atlikta studija ir padaryta tokia išvada, kad Lietuvai reikia komercinius miškus, kurie neša naudą – privatizuoti.“

———————–

„Esame “IKEA” partneriai, judame tomis pačiomis kryptimis kaip ir šis koncernas”

http://www.veidas.lt/medienos-verslo-magnatui-turto-siekimas-%E2%80%93-tarsi-pramonine-improvizacija

———————–
Šios reformos geriausias pavadinimas – MIŠKŲ HOLOKAUSTAS „Miškų holokausto iniciatoriai veikė ir prieš kelerius metus, ir dabar yra grupuotės, suinteresuotos prieiti prie miškų resursų ir valdyti juos išskirtinėmis sąlygomis. Jos nelabai slepiasi.“
———————–
Miškų reformą įgyvendins švedai?
Jeigu bus nutarta naikinti miškų urėdijas ir kurti vieną įmonę, tai visi žinos, kad to reikia ne Lietuvos miškams ir ne Lietuvos valstybei – to reikia koncernui IKEA ir nuo jo priklausantiems Lietuvos verslininkams. (2008)
———————–
A.Valinskas apie MEDIENOS LOBISTUS (2014 interviu)
„Valstybiniai miškai turi tarnauti visiems Lietuvos piliečiams, o ne saujelei norinčių lengvai pralobti.“ – miškai labai pelningas (milijardinis) verslas, o Generalinė miškų urėdija – viena geriausiai dirbančių valstybinių įmonių ——————— Kodėl, Jūsų nuomone, taip puolama Generalinė miškų urėdija?
Todėl, kad tai labai pelnininga vieta, čia kaip caro rūmuose, kur net arklio uodegą šukuoti apsimoka. Pradėjus privatizuoti valstybinius miškus, medienos perdirbėjai skaičiuotų milijardinius pelnus.
Generalinė miškų urėdija – viena geriausiai dirbančių valstybinių įmonių, todėl, manau, visuomenė neliks abejinga tam, kas dabar vyksta. Valstybiniai miškai turi tarnauti visiems Lietuvos piliečiams, o ne saujelei norinčių lengvai pralobti.
GOOGLE Arūnas Valinskas: ,,Lietuvoje Pareigūnų Galvos Lekia Ne Už Penkiaženkles Sumas“
———————– Valstybinis miškų sektorius yra pelningas (todėl daug suinteresuotų asmenų) „2016 metais urėdijos gavo 158 mln. eurų pajamų ir Lietuvos valstybei sumokėjo 66 mln. eurų mokesčių“.
„Daugiau nei trečdalis visų pajamų pateko valstybei mokesčių pavidalu. Tai yra Europoje didžiausi mokesčiai, kuriuos sumoka valstybinis miškų sektorius.
Tuo metu kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse valstybinis miškų sektorius yra dotuojamas iš valstybių biudžetų.
http://www.ekspertai.eu/nuogastaujamakad-urediuu-reforma-tera-dar-viena-nauja-mega-afera/ ———————–
Reforma ir stambieji medienos perdirbėjai
Ar premjeras S.Skvernelis, R.Karbauskis, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas nesusiję su stambiais medienos perdirbimo verslininkais Sigitu Paulausku, Gintautu Pangoniu, Andriumi Zimnicku bei kitais. Kad ministras K.Navickas susijęs – jau akivaizdu, nes pusbrolis turi didelę medienos perdirbimo įmonę.
———————– L. Balsys: „Antikorupcinė urėdijų reforma su korupcijos prieskoniu?“
———————– Aplinkos ministerijos naujai priimti aukščiausi pareigūnai (kancleris ir miškų departamento vadovas), atsakingi už medžiokles ir miškus – medžioja kartu su medienos perdirbėjais. Faktai, jog po bendrų medžioklių kažkam „nuskilo“ aukštas postas ministerijoje, labai iškalbingi. R. Klovas ir D. Dudutis dabar demonstruoja itin didelį lojalumą ministro K. Navicko numatomoms valstybinių miškų valdymo reformoms, o jas kol kas gina didelis Aplinkos ministerijos valdininkų desantas. http://www.verslaspolitika.lt/medziokle-su-varovais-aplinkos-ministerijoje/ http://www.alfa.lt/straipsnis/50164229/i-vtek-akirati-po-alfa-lt-publikaciju-pateko-aplinkos-ministerijos-kancleris-ir-departamento-vadovas ———————–
L. Balsys. Už skambių miškų reformos šūkių – ministro pusbrolio interesai?
Ministro pusbrolis M. Kasmauskis vadovauja Latvijos įmonių grupės „Latvijas Finieris“ antrinei bendrovei Lietuvoje „Likmerė“. Metinė bendrovės apyvarta viršija 12 mln. eurų. (…) Įgyvendinus reformą, tokioms stambioms medienos apdirbimo įmonėms kaip „Likmerė“ nereikėtų konkuruoti su smulkiaisiais verslininkais ir siūlyti aukcionuose savo kainą už medienos kiekį atskirai kiekvienoje urėdijoje.
Esant urėdijų sistemai medienos kainos yra aukštesnės ir tai yra valstybės interesas, nes gaunama daugiau pajamų, reikalingų miškams atkurti ir plėtoti. Ministro ir jo pusbrolio galimas interesas – kuo pigesnė mediena ir kuo didesni verslo pelnai.
———————–
LATVIJOS MIŠKAI PO CENTRALIZACIJOS – „didelę įtaką politikams padarė Skandinavijos verslininkai bei lobistai“
„Pas mus, Latvijoje, ką daryti miške, diktuoja ne visuomenės interesas, o perdirbėjai. Valdantis elitas aptarnauja ne visuomenę, jos interesus, o privatų verslą.“ (…) „Mūsų žalieji tokie žali, kaip doleriai…“
(…) Dabar buvęs aršus reformos šalininkas U. Rotbergs pripažįsta, kad pertvarkant miškų sistemą didelę įtaką politikams padarė Skandinavijos verslininkai bei lobistai, norėję kuo didesnio pelno, suinteresuoti pasipelnyti Latvijos miškų sąskaita. Ir jiems tai pasisekė. O ar pasiseks jiems Lietuvoje?
———————– Latvija po reformos
Kodėl „valstiečių“ miškų urėdijų reforma atstovauja tik užsienio medienos perdirbėjų interesams? Kodėl Latvijos miškuose šeimininkauja verslininkai?
———————–
Sunerimę urėdai teigia, kad urėdijų reformą užsakė verslo grupuotės
Milijardinis turtas – vieno žmogaus rankose
Ministro pateikta schema integruoja politinį, ūkinį valdymą bei kontrolę vienose rankose. Tarkime, vienas ministras yra skaidrus, o kitas gali būti ir neskaidrus. Jis tuojau pat pakeičia valdybą ir pasistato vieną žmogų, kuris valdo milijardinį turtą – visus valstybinius miškus.
———————– Kalba medienos perdirbimo magnatai: „…. reikia tokių sąlygų kaip Latvijoje“ (monopolio) Kieno ausys kyšo už MIŠKŲ REFORMOS? Būkite pažįstami – MEDIENOS OLIGARCHAI, kurie su šia reforma trinasi Seimo koridoriuose jau N metų. A.Valinskas Veido interviu sakė, kad už pokyčius medienos v a l d y m e jie siūlo sumas didesnes nei penki nuliai Tiesiog norint sukurti darbo vietų MUMS REIKALINGAS stabilus ir patikimas MEDIENOS TIEKIMAS. Ir daugiau nieko nereikia“, – kalbėjo medienos magnatas G.Pangonis.
Paklaustas, ar toks tiekimas užtikrinamas dabar, G. Pangonis sakė: „Kokia dabar situacija, turbūt žinote. Yra 42 urėdijos, joms visoms turi pateikti paraiškas, ir taip toliau.Juk yra daug g e r e s n i s variantas. (p.s. – reforma centralizacija?) Ir tikrai ne pramonė čia kalta.“ https://www.facebook.com/justina.vidzene/posts/10213553752980479 ———————– A. VALINSKAS APIE MIŠKŲ REFORMĄ: (2017 gegužės 5d.) – “Buvome gundomi pakeisti Generalinės urėdijos vadovybę bei pačią miškų valdymo struktūrą.” „Ne kartą buvome sulaukę pakankamai aiškių, nedviprasmiškų pasiūlymų – nuo asmeninių interesų iki paramos partijai. Buvome gundomi, kad tik imtumėmės veiksmų – kad pakeistume Generalinės urėdijos vadovybę bei pačią miškų valdymo struktūrą.
Taip buvo 2008–2012 metų kadencijos Seime, kai Tautos prisikėlimo partija (TPP) buvo delegavusi aplinkos ministrą. Taigi ir tada buvo neriami miškų reformos tinklai. Sumanymas pertvarkyti valstybinių miškų valdymą gerokai senstelėjęs – jis atsirado maždaug prieš 12 metų.
Todėl ir neatsikratau minčių, kad dabartinių reformatorių tikslas – ne normali, racionali, skaičiavimais ir analize pagrįsta pertvarka, bet valdančių politikų noras į tam tikras kėdes susodinti savo žmones, tikėtina, palankius tam tikroms partinėms arba verslo struktūroms.
Išties latviai turėjo rimtų problemų – jie buvo sukūrę tokį miškų valdymo modelį, koks dabar kurpiamas Lietuvoje. Ir jiems kilo didelių sunkumų – miškingumas ėmė mažėti. Kertami buvo ne tik brandūs, bet ir gana jauni medžiai, kirtimai tinkamai neatsodinami. Tuo tarpu Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos valstybių, kur miškingumas ne mažėja, bet gana sparčiai didėja.
Bet ar tai rūpės verslui, kuriam investicijų grąžos reikia čia ir dabar? Jis juk nelauks, kol miškas užaugs po 80–100 metų. Todėl ir neriamasi iš kailio, brazdant apie politikų duris.Medienos versle sukasi milžiniškai pinigai, todėl ten atkakliai tęsiasi kovos – trokštama reformuoti sistemą ne tam, kad ji veiktų efektyviai, bet tam, kad bet kokia kaina pavyktų sustatyti į riebius postus savo žmones.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/arunas-valinskas-misku-reformai-nepasirengta-18-793258 ———————–
IKEA rankose – vienas geriausių Lietuvos energijos parkų. Korporacijos supirkinėja Lietuvos turtą.
Ikea’s firm buys wind farm in northwest Lithuania
———————– Švedijos IKEA grupė supirkinėja žemes
2017 vasaris. Švedijos IKEA grupei supirko 38 tūkstančius ha Baltijo šalyse, o tai yra 52 proc daugiau nei grupė skelbėsi pernai rugsėjį.
———————– Miškų reforma – pavojinga valstybės saugumo požiūriu
„….planuojamos reformos rezultatas būtų toks: valstybiniai miškai atitektų privačiam monopolininkui, kurio pagrindinio akcininko veikla neapsiriboja mūsų šalies interesais, ir tai jau PAVOJINGA VALSTYBĖS SAUGUMO POŽIŪRIU“
Jonas Šimėnas – Kovo 11-osios signataras įvardija šešėlinį MIŠKŲ REFORMOS UŽSAKOVĄ (medienos magnatas – Sigitas Paulauskas ir „Vakarų medienos grupė“, už kurio pečių švedų koncernas IKEA)
———————–
Švedų IKEA bene didžiausia medienos vartotoja pasaulyje. Jos poreikiams patenkinti reikia apie 1 proc. pasaulio miškų, kad galėtų baldais užpildyti savo 300 parduotuvių visame pasaulyje
IKEA is likely the world’s largest single consumer of wood.
———————–
IKEA Baltijos šalyse įsigijo urėdijos dydžio miško valdų
———————–
Apie švedų domėjimąsi Lietuvos miškais
2008 m. švedų įmonės IKEA atstovai susitiko su tuometiniu Lietuvos Ministru Pirmininku Gediminu Kirkilu ir išsakė norą dalyvauti privatizuojant Lietuvos miškus ir, jeigu Lietuva reformuos urėdijas, centralizuojant arba įsteigiant vieną valstybinę įmonę.
2015 m. spalio mėnesį pasirodė straipsniai apie švedų domėjimąsi Lietuvos miškais. 2016 m. rugsėjo mėnesį IKEA įsigijo urėdijos dydžio miško valdą Lietuvoje. Pernai IKEA Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Rumunijoje iš viso įsigijo 72.000 ha miško bent už 1,1 mlrd. eurų.
Latvijos miškuose šeimininkauja ne miškininkai, o verslininkai. Verslininkai daugelį metų Latvijos valstybinius miškus kirto 2–2,5 karto intensyviau nei Lietuvoje, nes įdiegus tokį valstybinių miškų valdymo modelį, Latvijos miškuose nebeliko šeimininko. Latvijoje miškai tapo tik trumparegišku medienos ir pinigų šaltiniu, kurį norima kuo greičiau suvartoti, tačiau negalvojama visai apie atsodinimą. Latvijos nepasotinamas verslininkų apetitas privedė prie to, jog Organizacija Rainforest Alliance nuo 2010 m. liepos 17 d. sustabdė Latvijos valstybinių miškų FSC sertifikato, pagal kurį buvo sertifikuotas 1,4 mln. ha plotas, galiojimą. Šiuo metu Latvijoje miškų ir medienos sektoriuose dominuoja stambios įmonės. Lietuvoje yra per 500 medienos perdirbimo įmonių, Latvijoje – apie 20. Pas kaimynus neliko smulkių lentpjūvių, nes medieną „paprasčiau“ įsigyja stambieji medienos perdirbėjai.
———————–
  • Left
  • Center
  • Right
Pašalinti

click to add a caption

Valstybinių miškų užgrobimas
Valstybiniai miškai, turbūt, vienintelis neišgrobstytas Lietuvos turtas.
Istorijoje yra puikiai žinomi faktai, kai politikai tampa įrankiu verslo grupuočių rankose. Mums puikiai yra žinomi suinteresuotų grupuočių bandymai ir norai užvaldyti Lietuvos miškus. Tai tęsiasi nuo 1993 metų, Švedijos mokslininkų užsakymu buvo atlikta studija ir padaryta tokia išvada, kad Lietuvai reikia komercinius miškus, kurie neša naudą – privatizuoti. O tuos, kurie neneša naudos, būtų racionaliausia palikti valstybei, ten būtų jie išlaikomi (saugomos teritorijos ir panašiai) iš biudžeto.
2008 metais, vasario 29 dieną, Kauno diena rašė: „IKEA siekia reformuoti miško urėdijas ir įkurti vieną, valstybinius miškus valdančią įmonę. IKEA atstovas Lietuvoje susitiko su premjeru Kirkilu tuo metu buvusiu ir buvo aptariami reikalai, kad IKEA investuoja į „Girių bizoną“, bet iškėlė sąlygas, jiems reikia, kad būtų viena įmonė
Toliau, 2010 metais Laisvos Rinkos Institutas siūlo privatizuoti valstybinius miškus, nes, neva privatizavus, jie būtų valdomi geriau, nes valstybės funkcija nėra ūkininkauti. 2015 metais žiniasklaida vėl rašo “ švedų įmonės žvalgosi po Lietuvos miškus“, 2016 rugsėjo 6 Verslo žinios rašo: „IKEA Baltijos šalyse įsigijo urėdijos dydžio miško valdą“. IKEA jau yra įsigijusi virš 38 000 ha baltijo šalyse ir išleido 65 milijonus eurų ir ruošiasi investuoti
IKEA NORI valdyti žaliavas ir užsitikrinti mažesnę kainą, o 42 urėdijos su urėdais susitarti yra sudėtinga.
Tokiu atveju jeigu pastatysi per politikus, vienos įmonės – vieną žmogų, savo žmogų. DABARTINĖ SCHEMA: politinė partija deleguoja ministrą, ministras formuoja valdybą. Valdyba skiria vadovą.
Tai tarkim, šiandien ministras skaidrus, bet jeigu rytoj ateis neskaidrus – tai automatiškai bus pakeista valdyba ir į tą kėdę bus pasodintas žmogus, kurima bus pasakyta kokia kaina – KOKIA KAINA IR KAM TURI PARDUOTI. Jeigu jis to nedarys – bus labai nesunku pakeisti kitu vadovu. Mes, tie kurie dirbame, mes nuolat su tais bandymais SUSIDURIAME.
O KAIP PAAIŠKINTI TOKĮ FAKTĄ, KAD IKEA FINANSAVO korupcinių apraiškų tyrimą miškų sektoriuje? Arba IKEA verslo partneriai (p.s. medienos magnatas Sigitas Paulauskas) Seimo Audito komitete užsako, kad būtų atliktas ekonominis urėdijų vertinimas ir analizė.
Lygiagrečiai eina Laisvosios rinkos institutas, siūlantis privatizaciją
Žinių radijas: diskusija – kas slypi už reformos šydo? http://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/kas-is-tiesu-slypi-uz-misku-reformos-sydo?video=1
———————– Miškininkai: reforma skirta pramoninkams
Kauno urėdas Saulius Lazauskas: „Nuo 1993 metų mes, kurie dirbame miškininkais, žinome tuos užsakovus, metai po metų bandančius monopolizuoti prekybą (mediena – DELFI), apriboti konkurenciją ir sudaryti išskirtines sąlygas grupei asmenų prekiauti mediena, sužlugdant smulkias lentpjūves ir priverčiant bankrutuoti smulkiuosius rangovus.”
Jis aiškino, kad reforma be darbo paliks miškuose dirbančius žmones. „Apie tai spręs valstybinės įmonės vadovas. Tegu nekalba tas, kas nežino. Mes geriau žinome. Švedijoje, Suomijoje ir Estijoje nėra nė vienos girininkijos. Tūkstančiui hektarų skiriama 0,7 etato. Lietuvoje šiandien yra milijonas hektarų valstybinių miškų ir 4 tūkst. darbuotojų. Tokiu atveju 3 tūkst. bus išmesti į gatvę. Anksčiau ar vėliau – tai tik laiko klausimas. Ir už tai atsakyti turės visi šie Seimo nariai, kurie balsavo“, – piktinosi jis.
Prabilo apie interesus Pasak S. Lazausko, priimamas Miškų įstatymas yra taikomas tik saujelei pramonininkų, kurie daug metų mina Seimo slenksčius, siekdami gauti išskirtines sąlygas apsirūpinti mediena.
„Kitų sąskaita apriboti konkurenciją, sumažinti kainą 20–30 proc. Tokiu atveju kasmet iš valstybės biudžeto šis įstatymas padės į privačių asmenų kišenę perkelti 30–50 mln. eurų“, – tvirtino urėdas.
Lietuvių baldininkai – pasaulinio koncerno „Ikea“ gamybos lyderių penketuke
Lietuvos baldų pramonę apibūdinantys skaičiai – iškalbingi, kartu su Italija, Kinija ar Vokietija esame pirmame penketuke tiekėjų, gaminančių baldus didžiausiam pasaulyje baldų koncernui „Ikea“.
2017-05-12 90 proc. Lietuvoje pagamintų baldų eksportuojama, o pagrindinės eksporto rinkos metai iš metų nesikeičia – Švedija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Pramonininkų plėtra stringa dėl „valstybinių miškų valdymo srityje“ (ir koks sutapimas! – miškų reformos tikslas – valdymo centralizacija) „2017-2018 m. Lietuvos baldų pramonė pritrūks milžiniško kiekio žaliavų – įvairių tipų baldų gamybai reikalingų medienos plokščių. Skaičiuojama, kad tai bus antra tiek, kiek dabar per metus pagamina koncernui „Ikea“ priklausanti Kazlų Rūdoje veikianti įmonė „Swedspan Girių Bizonas“. Ir tam, kad visas sektorius šalies mastu toliau sėkmingai vystytųsi, galėtų planuoti augimą, gamybos ir eksporto proveržį, plokščių reikės dvigubai daugiau“, – situaciją baldų pramonės sektoriuje aiškino R.Beinortas.
Dabar Lietuvoje veikia tik dvi įmonės – „Klaipėdos mediena“ ir „Swedspan Girių Bizonas“ – gaminančios baldų plokštes, o planai Alytuje bei Mažeikiuose statyti dvi naujas medžio plokščių gamyklas ir taip iš esmės suteikti pagreitį baldų pramonės sektoriui, paskendo nežinioje.„Dar 2008 m. Alytuje turėjo atsirasti plokščių gamybos įmonė. Ji neatsirado. Mažeikiuose yra planuojama steigti baldų gamybos klasterį ir jo ašis taip pat turėjo būti plokščių gamybos įmonė.
Dėl situacijos VALSTYBINIŲ MIŠKŲ VALDYMO srityje ir baldų gamybos įmonių negalėjimo apsirūpinti vietine žaliavine mediena, Mažeikių klasterio idėja taip ir liko „pakabinta ore“.
http://verslas.lrytas.lt/sekmes-istorijos/2016/09/21/news/lietuviu-baldininkai-pasaulinio-koncerno-ikea-gamybos-lyderiu-penketuke-1106531/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
———————–
KOMENTARAI INTERNETE:
Ir ne urėduose bėda, kad yra problemų miškuose (sukomercinta, valstybinė politika) – nėra Lietuvos miškų bendros VIZIJOS – ką mes jais darome kaip su kompleksu, o ne tik per „perku-parduodu“ prizmę – štai nuo ko turėtų prasidėti reforma, o ne nuo kėdžių perstumdymo UAB Lietuva.
———————–
Yra neoficialių kalbų apie tai, kad ateityje norima uždėti privatiems miškams mokesčius, vėliau (galima spėti), kad tų mokesčių žmonės neįveiks finansiškai ir bus nuperkami per tarpinininkus ar per teisiškai įtvirtintą IKEA (kuri Lietuvoje veikia per MEDIENOS MAGNATUS, tokius kaip Vakarų mediena su Sigitu Paulausku priešaky). Kai IKEA įsigis valstybinius miškus, kainas privatininkams numuš taip, kad juos pačius lengvai supirks.
Dar turim omeny, kad pasaulinėje rinkoje – ŽEMĖ, MIŠKAI (irgi žemė, po ja esantys ištekliai), VANDENYS – yra STRATEGINIAI IŠTEKLIAI, kurie superkami per įvairias painias schemas, pasitelkiant vietos oligarchus ir korumpuotus politikus – masiškai ir urmu per stambias korporacijas. O mes DAR TURIME viską.
Kol kas tik šiek tiek užčiuopiam kas slepiasi po tuo nupoliruotu ir žalias lapais išpuoštu šūkiu „KOVA PRIEŠ KORUPCIJĄ“
———————–
Drįstu 2017-07-11 10:38 IP: 46.249.179.190 gaarvežys pajudėjo perduodant skandinavams miškus, po to matyt ateis kelių ir geležinkelių eilė. Užjūrio princai nori susigrobti paskutinius valstybės kąsnius kol dar valdžioje turi savo marionetes.
Gaila autoriaus, kuris su kastuvėliu tik anglies pakrovėju dirba. Švedai iš mūsų tyčiojasi kai keliame Astravo problemą, o patys kaip kvailiukai atiduodame miškus, kelius ir geležinkelius.
Pažiūrėkit kas Latvijoj darosi, švedai visus miškus jau baigia iškirsti. O pas mus skandinavams jau atiduota bankai, telekomunikacijos, pieno pramonė. Vargas kau valdžioje pusdebiliai sėdi ir žiūri tik skanesnio kąsnio, o paskui stebisi kai žmonės išvažiuoja.
Drįstu 2017-07-11 10:38 IP: 46.249.179Tai, rašė: ką visokie tapinai vadina urėdijų reforma, tėra preliudija visiškam valstybinių miškų privatizavimui. Būnant visą gyvenimą prie žurnalistikos, tarp daugelio kitų klausimų teko domėtis ir šituo. Urėdijos nėra koks sovietinis palikimas, jos egzistavo visais laikais. Norinčių kirsti miškus visada buvo labai daug, prižiūrėti juos, retinti, šalinti nuogriuvas bei sąvartas, atsodini iškirstas plynes norėjo nedaugelis. Kam šiandien rūpėtų Lietuvos miškų likimas, jei urėdijos nepuoselėtų medelynų, neužsiimtų sėjinukais bei sodinukais, veisliniais ąžuolynais. retų paukščių perimvietėmis ir taip toliau? Centralizavus valstybinių miškų priežiūrą tikriausiai atsitiks taip, kad miškuose girdėsis tik pjūklai. Kol ir jie liks be darbo. Apie tai visi kažkodėl tyli. ———————– VIETOJ „42 feodalu“ bus pastatytas IMPERATORIUS – medienos magnatas Sigitas Paulauskas ir CO su švedų IKEA už nugaros, kurios 300 parduotuviu reikia VIENO PROCENTO pasaulio misku. Va čia tai METŲ DEALAS – ne kitaip. Latvija taip jau padare ir džiaugiasi masiniais plynais ir kelmais, miškus verslas dabar kerta diena naktį, o miškai gyvena is dotacijų
———————–
miškų“ bitėms“ • 2013-03-26 16:03 Kas diriguoja LRI? Manau, kad vienas iš svarbiausių Dirigentų -Sigitas Paulauskas. Tokios legendinės Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos muškietininkas. Priminsiu, kad pagal Diuma, muškietininkai buvo 4. Trys -Bosas, Stonys ir Paulauskas rimtesni, daliję visą Lietuvą, o Martinas Gusiatinas, tik krantines…. Klaipėdos mero žentą Sigitą, sulaukusį brandos, dabar labiausiai traukia miškai. Juk penkiems vaikams ir 2 žmonoms reikia kažką palikti… Jiems iki kaulo smegenų reikia „rūpintis“ viskuo, kas priklauso Lietuvai…
———————–
IKEA netgi ruošia sau vietinius žmones
Vokiečių spaudoje rašoma, kad IKEA už įsigytus miškų plotus METAMS skiria stipendijas studentams is Lietuvos, Rumunijos, Latvijos, Ukrainos į tam tikrą miškininkystės institutą mokytis kaip nachhaltig ( kaip teisingai išpjauti, kad vėliau tinkamai atsodinti ir t.t…..)
Štai Harvardo Universitetas per ilgus metus susipirko mases miškų Rumunijoje (IKEA dabar didžiausias miškų savininkas Rumunijoje), kitus per Harward Investment grupę, toliau per Green golg, o toliau jau viskas keliauja IKEA -Ikea Ressourse Independent Investment Group, trumpai IRI Investment Group ir t.t. Dabar IKEA Rumunijoje yra didžiausias miškų savininkas.
Kas garantuoti, kad įvykdžius reformą miškų sektoriuje (kuri sukels chaosą miško sektoriuje ir gresia bedarbyste dešimtis tūkstančių žmonių regione) – VALSTYBINIAI MIŠKAI NEBUS PRIVATIZUOTI? Nes „privatus kapitalas tvarkosi geriau“, o tai privatizacijos procesus daug lengviau inicijuoti kai viskas VIENOSE RANKOSE. Galima netgi piktybiškai jį nustekenti taip, kad neliktu nieko daugiau – tik privatizacija
Giliau pakasus apie IKEA yra įdomių detalių, kad po šiuo viešųjų ryšių nupoliruotu įvaizdžiu slepiasi daug skeletų, pvz ar žinote, kad IKEA įkūrėjas jaunystėje buvo nacis, yra rasistas (moterys ir užsieniečiai), IKEA tempo palaikymui reikalingi didžiuliai medienos kiekiai (1 proc. pasaulio miškų), Rusijoje Karelijoje iškirsti 600 senumo medžiai ir t.t.
———————– Kam griauti pelningai veikianti valstybini misku sektoriu vardan kazko kas ekonomiskai nepaskaiciuota ir nepagrista su neaiskiomis perspektyvom ateityje. Tuo paciu griaunama taip garsiai valdzios deklaruojama regionine politika. Vietoje visos problemos matyti kaip ant delno, ko tikrai nebus is centro. Vyksta lietuvos valstybiniu misku pardavimo formavimo pirmine stadija. ———————–
– O aš dabar matau baisingai iškirstus miškus, ko anksčiau nebuvo. – Kristina, važiavau per Latviją, mačiau kaip ten medienos sandėliai prie geležinelio stočių atrodo. Manaiu, gal uraganas buvo. Pasirodo – ne. Kerta masiškai. Nėra čia ko laukti. Idiotų gauja dėl savo ambicijų ir vienadienio verslo nutarė sunaikinti miškus Lietuvoje. Nereikia net lyginti su Latvija., pas mane studentai gamtininkai latviai gyveno savaitę, pasakojo. Tai eilinis stambaus kapitalo legalus turto grobimas, išmetant už borto smulkias įmones, urėdijas pajungiant vyriausybės kontrolei. Kurios politikai už paramą per rinkimus ar dar ką lieps užsakovams tiek ir tiek iškirsti. ———————–
Junkis ir sek paskutines naujienas dėl miškų
FB grupėje: „Apginkime Lietuvos Miškus!”
  • Left
  • Center
  • Right
Pašalinti

click to add a caption

Visuomenininė iniciatyvinė grupė:

„Apginkime Lietuvos miškus“ (FACEBOOK)
„Pilietinė žiniasklaida“ (YOUTUBE)

Giname viešą interesą ir Lietuvos gamtą!

Pasidalinkite šia naujiena socialiniuose tinkluose
2017-07-21T15:33:58+00:00 2017 07 18|Kategorijos: Miškai|
Facebook
Google+
http://www.pabudome.lt/viskas-ka-jums-reikia-zinoti-apie-misku-reforma-informacinis-koncentratas/">
Twitter
LinkedIn